1395
20 اسفند 1401 - 11:29

خدمات رسانی اکیپ های پزشکی و درمانی مازندران در راهیان نور

ساری- مسئول گروه های درمانی اردوگاه های راهیان نور مازندران گفت: اکیپ های درمانی با تجهیزات کامل پزشکی و ۲۰ دستگاه آمبولانس به زائران راهیان نور خدمت رسانی می کنند.

اسلام جمال لیوانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اظهار اینکه در حوزه درمانی و پزشکی، پست‌های درمانی در اردوگاه‌های استان به همراه ۲۰ دستگاه آمبولانس و تجهیزات کامل پزشکی مستقر شده است، افزود: همچنین اقلام دارویی و سرم به ارزش یک میلیارد ریال با همکاری تأمین اجتماعی و دانشگاه‌های علوم پزشکی استان تهیه شده است.

وی ادامه داد: هماهنگی‌های لازم با بیمارستان‌های خوزستان برای پذیرش بیماران احتمالی راهیان نور صورت گرفت و اکیپ درمانی شامل ۲۰ نفر به صورت شیفت و ۳۴ نفر به صورت سیار همراه آمبولانس‌ها فعال شده است.

وی یادآور شد: از ابتدای راهیان نور تاکنون بیش از هزار و ۸۰۰ بیمار در اردوهای راهیان نور پذیرش شدند که ۲۷ نفر به بیمارستان‌های خوزستان برای ادامه درمان اعزام شدند.

جمال لیوانی نظارت بر تهیه و طبخ مواد غذایی، توزیع غذا، انبارها و سردخانه‌ها، نظارت بر بهداشت محیط، حمام‌ها، صدور کارت سلامت عوامل آشپزخانه، سمپاشی اردوگاه‌ها، تست کلرسنجی آب اردوگاه نیز از دیگر اقدامات است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1085762